Forno Coppito Stainless Steel 48" 1200 CFM Island Range Hood - FRHIS5129-48
UGS : D41JY6IO
Dimensions du produit: Profondeur: 29.75", Hauteur: 52.25", Largeur: 47.25",
The Coppito 48" Stainless Steel Island Range Hood delivers powerful ventilation with a 1200 CFM motor and four-speed push-button controls, effectively removing smoke, odours, and airborne grease. Designed for modern kitchens, its high-grade stainless steel construction offers lasting durability and a sleek finish, enhanced by decorative crown moulding. Engineered with noise-reduction technology, it ensures quieter operation during use. Built-in surface lights provide bright, energy-efficient illumination over your cooktop. Dishwasher-safe stainless steel baffle filters trap grease and contaminants for cleaner air and easy maintenance.